close
تبلیغات در اینترنت
اولین عمل پیوند سر

اين پنجره صرفا براي تامين منابع مالي وبلاگ ايجاد شده است !

با کليک روي دکمه × یا دکمه بستن آنرا ببنديد

به وبلاگ من خوش آمديد

پنجشنبه 18 آذر 1395
اولین عمل پیوند سر اولین عمل پیوند سر اولین عمل پیوند سر اولین عمل پیوند سر اولین عمل پیوند سر اولین عمل پیوند سر اولین عمل پیوند سر اولین عمل پیوند سر اولین عم
جای تبلیغات شما
تلگرام هواداران باشگاه پرواز
اولین عمل پیوند سر
 • تعداد بازدید : 0

 • اولین عمل پیوند سر

  اولین عمل پیوند سر

  اولین عمل پیوند سر

  اولین عمل پیوند سر

   اولین عمل پیوند سر در جهان تا چند ماه دیگر با هزینه دهها میلیون دلاری روی یک روس انجام خواهد شد.

  به گزارش واشنگتن پست، پیشتر انجام این جراحی پر خطر در هاله ای از ابهام قرار داشت ولی اکنون پزشکانی که قصد این جراحی بی سابقه را دارند از انجام قطعی آن در اوایل سال آینده میلادی و درصد موفقیت 90 درصدی خبر داده اند.
   
  والری اسپیریدونوف 
   

  این جراحی عجیب به یک تیم جراحی 80 نفره و دهها میلیون دلار هزینه احتیاج دارد.
  دکتر سرجیو کاناوارو پزشک ایتالیایی که قرار است این جراحی را انجام دهد قصد دارد درخواست 100 میلیون دلار کمک را برای انجام این جراحی به بنیاد مک آرتور بدهد و اگر به نتیجه نرسد به دنبال اینست که این پول را از فردی همچون مارک زاکربرگ موسس فیسبوک یا یک میلیاردر دیگر در حوزه فن آوری بگیرد.

  اولین جراحی سر انسان به احتمال زیاد در چین یا کشوری خارج از اروپا و آمریکا صورت خواهد گرفت. زیرا قوانین و مقررات آمریکا این کار را غیراخلاقی و غیردینی دانسته و از انجام آن جلوگیری می‌کند.
  دکتر سرجیو کاناوارو عصب شناس ایتالیایی مدعی است که سال گذشته آن را روی یک میمون انجام داده و میمون پس از عمل زنده مانده است. اما هنوز صحت این سخنان تایید نشده است.
  والری اسپیریدونوف-یک مرد 31 ساله روسی که داوطلب انجام این عمل پرریسک است، یک شرکت نرم افزار آموزشی را در منزل خود در شهر کوچکی در ولادیمیر روسیه راه اندازی کرده و از بیماری"وردینگ هافمن" رنج می‌برد و زندگی خود را بر روی صندلی چرخ‌دار سپری می‌کند
   
   
  والری اسپیریدونوف

  بیماری وردینگ هافمن یک بیماری دژنراتیو حرکتی است که از زمان جنینی بیمار را درگیر نموده و در دوران شیرخوارگی و کودکی پیشرفت می‌نماید. این بیماری ژنتیکی بوده و معمولا کشنده است.

  دکتر کاناوارو سال 2013 با انتشار مقاله‌ای مدعی امکان انجام نخستین عمل پیوند سر شد.
  بسیاری از دانشمندان این پروژه را مورد تمسخر قرار داده و یک "تئوری تست نشده" خوانده اند که امید واهی ایجاد کرده است. حتی برخی گفته اند که اگر اسپیریدونوف زیر این عمل جراحی بمیرد که چندان بعید نیست، پزشکان جراح وی باید جرم قتل محاکمه شوند.
  اسپیریدونوف  31 ساله، پیوند سر را تنها امید خود می‌بیند. او می‌گوید که هیچ راه بهتری را برای درمان خود نمی‌بیند.
   
  والری اسپیریدونوف 
   

  پزشکان برای پیوند سر اسپیریدونوف ، مجبور به پیدا کردن یک مرد مرگ مغزی هستند که خانواده اش راضی به انجام این کار باشند


  این پزشکان با استفاده از روشی موسوم به HEAVEN، بدن گیرنده را در شرایط ایست موقت قلبی قرار داده و سر و نخاع دهنده و گیرنده پیوند را  تا 12 درجه سانتیگراد سرد می‌کنند. سپس سرها با کمک تیغه‌های بسیار تیز از بدن دهنده و گیرنده جدا می‌شوند.

  این تیغه های بسیار تیز باعث می‌شوند که آکسون‌ها یا رشته‌های بلندی که از سلول عصبی خارج می‌شوند، سالم باقی می‌مانند.
  پس از آن پزشکان در حدود یک ساعت فرصت خواهند داشت که سر دهنده عضو را به بدن گیرنده پیوند بزنند.

  پزشکان پس از انجام این عمل جراحی دشوار، این مرد 31 ساله را در حدود سه یا چهار هفته در کما نگه خواهند داشت تا در اثر حرکت و تکان خوردن مشکلی برای وی پیش نیاید.
  با وجود اینکه دکتر کاناوارو قبلا این عمل را با موفقیت بر روی موشها انجام داده است، اما باز هم دانشمندان و اخلاق گرایان به انجام این عمل اعتراض دارند
   
  کلمات کلیدی: عمل پیوند سر ، جراحی ، پزشک ایتالیایی ، والری اسپیریدونوف

   

   

   

   

   

  ===

  ,پیوند سر انسان,پيوند سر انسان,پیوند سر افریقا,پیوند سر انسان به انسان,پیوند سر انسان در آفریقا,پیوند سر انسان به بدن انسان دیگر,پیوند سر انجام شد,پیوند سر افریقای جنوبی,پیوند سر انسان به بدن,پیوند سر انسان ژوهانسبورگ,پیوند سر انسان,پیوند سر به بدن,پیوند سر میمون,پیوند سر صدای امریکا,پیوند سر,پيوند سر انسان,پیوند سر به بدن دیگر,پیوند سر سگ به انسان,پیوند سر در آفریقای جنوبی,پیوند سر در ژوهانسبورگ,پیوند سر به بدن,پیوند سر به تن,پیوند سر بی بی سی,پیوند سر برای اولین بار,پيوند سر به تن,پیوند سر به تنه,پیوند سر به بدن دیگر,پیوند سر سگ به انسان,پيوند سر به بدن,پیوند سر زنده به مرده,پیوند سر پال هورنر,پیوند سر پال هارنر,پیوند پوست سر,پیوند سر تا دو سال دیگر,پیوند سر به تن,پيوند سر به تن,پیوند سر به تنه,پیوند سر آفریقای جنوبی,پیوند سر در آفریقای جنوبی,پيوند سر در افريقاي جنوبي,اولین پیوند سر در جهان,جراحی پیوند سر,پیوند سر انسان در آفریقای جنوبی,اولين پيوند سر در جهان,پیوند سر انسان آفریقای جنوبی,جراحی پیوند سر انسان,خبر پیوند سر,پیوند سر در ایتالیا,پیوند سر در چین,پیوند سر در جهان,پیوند سر در آفریقای جنوبی,پیوند سر در روسیه,پیوند سر در ایران,پیوند سر در ژوهانسبورگ,پیوند سر در افریقا,پیوند سر در امریکا,پيوند سر در روسيه,پیوند سر روسیه,پیوند سر در روسیه,پيوند سر در روسيه,عمل پیوند سر در روسیه,پیوند سر دانشمند روسی,پیوند سر مرد روسی,پیوند سر زنده به بدن مرده,پیوند سر زنده به بدن فردی مرده,پیوند سر زنده به مرده,پیوند سر زنده,پیوند سر زنده به فرد مرده,پیوند زدن سر انسان,پیوند موی سر زنان,پیوند سر ژوهانسبورگ,پیوند سر در ژوهانسبورگ,پیوند سر انسان ژوهانسبورگ,عمل پیوند سر ژوهانسبورگ,عمل پیوند سر در ژوهانسبورگ,پیوند سر سگ,پیوند سر سگ به انسان,پيوند سر سگ,پیوند سر بی بی سی,پیوند سر تا دو سال دیگر,پیوند سر به سر,پیوند سر انجام شد,پیوند سر انسان انجام شد,شایعه پیوند سر,پیوند سر صدای امریکا,عمل پیوند سر,عملیات پیوند سر,عمل پیوند سر انسان,عمل پیوند سر به بدن,عمل پیوند سر در آفریقای جنوبی,عمل پیوند سر در افریقا,عمل پیوند سر در روسیه,عمل پیوند سر در ژوهانسبورگ,عمل پیوند سر در امریکا,عکس پیوند سر,پیوند سر زنده به فرد مرده,فیلم پیوند سر,پیوند کامل سر,پیوند سر و گردن,پیوند سر میمون,پيوند سر ميمون,پیوند سر مرده به زنده,پیوند سر مرد روسی,پیوند موی سر,پیوند مغز سر,پیوند مو سر,پیوند سر زنده به بدن مرده,سر پیوند ما ندارد یار,پیوند موی سر زنان,نخستین پیوند سر,نخستين پيوند سر,سر پیوند ما ندارد یار,نتیجه پیوند سر,نخستین پیوند سر انسان,پیوند سر و گردن,پیوند سر پال هورنر,پیوند سر پال هارنر,,,,,,,,,

   

   

   
  نظرات
 • در قمست نظرات مشکلات و پیشنهادات و انتقادات خود را با ما در جریان بگزارید.

 • نام
  ایمیل (منتشر نمی‌شود) (لازم)
  وبسایت
  :):(;):D;)):X:?:P:*=((:O@};-:B/:):S
  نظر خصوصی
  مشخصات شما ذخیره شود ؟[حذف مشخصات] [شکلک ها]
  کد امنیتی