close
تبلیغات در اینترنت
نماز ظهر عاشورا چند رکعت است + توضیحات

اين پنجره صرفا براي تامين منابع مالي وبلاگ ايجاد شده است !

با کليک روي دکمه × یا دکمه بستن آنرا ببنديد

به وبلاگ من خوش آمديد

جمعه 19 آذر 1395
نماز ظهر عاشورا چند رکعت است + توضیحات نماز ظهر عاشورا چند رکعت است + توضیحات نماز ظهر عاشورا چند رکعت است + توضیحات نماز ظهر عاشورا چند رکعت است + توضیحات
جای تبلیغات شما
تلگرام هواداران باشگاه پرواز
نماز ظهر عاشورا چند رکعت است + توضیحات
 • تعداد بازدید : 925

 • نماز ظهر عاشورا چند رکعت است + توضیحات

  نماز ظهر عاشورا چند رکعت است + توضیحات

  نماز ظهر عاشورا چند رکعت است + توضیحات

  نماز ظهر عاشورا چند رکعت است + توضیحات

  نماز ظهر عاشورا چند رکعت است + توضیحات

  نماز ظهر عاشورا چند رکعت است + توضیحات

  نماز ظهر عاشورا چند رکعت است + توضیحات

   

   

  ادامه مطلب ...

   

  نماز ظهر عاشورا

  در روز عاشورا شهادت‌ها اغلب بعد از ظهر صورت گرفت، یعنی تا ظهر عاشورا غالب صحابه و تمام بنی‌هاشم و حضرت اباعبدالله(ع) که بعد از همه شهید شدند، زنده بودند.

   

  فقط حدود تعدادی از یاران اباعبدالله در یک جریان تیراندازی که به وسیله دشمن انجام شد، قبل از ظهر شهید شدند وگرنه سایر افراد تا ظهر عاشورا درقید حیات بودند.

   

  مردی از اصحاب اباعبدالله الحسین(ع) به حضور ایشان آمد و عرض کرد؛ یا اباعبدالله وقت نماز است و ما دلمان می‌خواهد برای آخرین بار نماز جماعتی با شما بخوانیم.

   

  حضرت نگاهی به آسمان کردند و تصدیق کردند که وقت نماز است، نقل است که فرمودند:” ذکرت الصلوه… جعلک الله من المصلین…”

   

  نماز ظهر عاشورا امام حسین چند رکعت است

  امام حسین(ع) ظهر عاشورا در میدان جنگ نماز خواندند، نمازی که در اصطلاح فقه اسلامی «نماز خوف» نامیده می‌شود، نماز خوف مثل نماز مسافر دو رکعت است نه چهار رکعت. یعنی انسان اگر در وطن هم باشد باز باید دو رکعت بخواند برای این که مجال نیست و آنجا باید مخفف خواند. چون اگر همه به نماز بایستند وضع دفاعی‌شان بهم می‌خورد، سربازان موظف هستند در حال نماز، نیمی در مقابل دشمن بایستند و نیمی به امام جماعت اقتدا کنند. امام جماعت یک رکعت را که خواند صبر می‌کند تا آنها رکعت دیگرشان را بخوانند. بعد آن‌ها می‌روند پست را از رفقای خودشان می‌گیرند در حالی که امام همین طور منتظر نشسته یا ایستاده است. سربازان دیگر می‌آیند و نماز خودشان را با رکعت دوم امام می‌خوانند.

   

  نماز ظهر عاشورا و شهادت

  امام حسین(ع) در آن هنگامه جنگ در کربلا چنین نماز خوفی خواندند، نمازی که اوج بندگی خدا و اخلاص را به نمایش گذاشت، اما وضعیت خاصی داشتند زیرا چندان از دشمن دور نبودند.

   

  اما آن عده‌ای که می‌خواستند دفاع کنند نزدیک اباعبدالله ایستاده بودند و دشمن بی‌حیای بی‌شرم حتی در این لحظه هم آنها را راحت نگذاشت و در حالی که اباعبدالله مشغول نماز بود. دشمن شروع به تیراندازی کرد، دو نوع تیر اندازی: هم تیر زبان که یکی فریاد؛ حسین! نماز نخوان نماز تو فایده‌ای ندارد، تو بر پیشوای زمان خودت یزید یاغی هستی، نماز تو قبول نیست! و هم تیرهایی که از کمان‌های معمولی شان پرتاب می‌کردند.

   

  در این شرایط یکی دو نفر از اصحاب اباعبدالله(ع) که خودشان را برای ایشان سپر قرار داده بودند، روی خاک افتاده‌اند، یکی از آنها سعید ابن عبد الله حنفی به حالی افتادند که وقتی نماز اباعبدالله تمام شد، دیگر نزدیک جان دادنش بود. آقا خودشان را به بالین او را رساندند. وقتی به بالین او رسیدند، او جمله عجیبی گفت: «یا اباعبدالله! اَوفیتُ؟» آیا من حق وفا را به جا آوردم؟ مثل این که هنوز هم فکر می کرد که حق حسین آن قدر بزرگ و بالاست که این مقدار فداکاری هم شاید کافی نباشد. این بود نماز حضرت ابا عبدالله(ع) در صحرای کربلا.

   

  نماز معراج ظهر عاشورا

  اما نکته ویژه در نماز ظهر عاشورای حضرت اباعبدالله الحسین(ع) این بود که ایشان در این نماز تکبیر گفتند، ذکر گفتند، سبحان الله گفتند، بحول الله و قوته اقوم و اقعد گفتند، رکوع و سجود کردند و این در حالی بود که درست دو سه ساعت بعد از این نماز برای ایشان نماز دیگری پیش آمد، رکوع دیگری پیش آمد، سجود دیگری پیش آمد، به شکل دیگر ذکر گفتند، اما رکوع ابا عبدالله آن وقتی بود که تیری به سینه مقدس‌شان وارد شد و حضرت مجبور شدند تیر را از پشت سر بیرون بیاورند.

   

  سجود ایشان… سجده بر پیشانی… وقتی که از اسب بر زمین افتادند… طرف راست صورتشان را روی خاک‌های گرم کربلا گذاشتند… ذکر ایشان ذکری دیگر بود… بسم الله… و بالله… و علی مله رسول الله… و با این نماز حضرت به عرش خدا عروج کردند.

  sarzade.com

   

   

   

  ==========

  نماز ظهر عاشورا چند رکعت است - سرزده

  www.sarzade.com/religious/20480/نماز-ظهر-عاشورا-چند-ركعت-است.html
  نماز ظهر عاشورا چند رکعت استنماز ظهر عاشورا. در روز عاشورا شهادت‌ها اغلب بعد از ظهر صورت گرفت، یعنی تا ظهر عاشوراغالب صحابه و تمام بنی‌هاشم و حضرت ...

  نماز ظهر عاشورا چند رکعت است | //telegram.me/edufarhangian ...

  www.ghatreh.com/news/nn34083179/نماز-ظهر-عاشورا-چند-رکعت-است
  ۶ ساعت پیش - telegram.me/edufarhangian: نماز ظهر عاشورا در روز عاشورا شهادت ها اغلب بعد از ظهر صورت گرفت، یعنی تا ظهر عاشورا غالب صحابه.

  نماز خواندن و آموزش نماز خواندن - بیتوته

  www.beytoote.com/religious/grateful/pray-namaz-khandan.html
  عاشورا,روز عاشورا ... پسرها و مردها بايد در نماز صبح ، نماز مغرب و نماز عشا، حمد و سوره را (در رکعت اول و دوم) بلند .... ·"اللهُ اَکبَر": "خداوند از هر کس و هر چند بزرگتر است".

  آموزش نماز - نماز

  salat.persianblog.ir/post/49/
  ۲۶ فروردین ۱۳۹۱ ه‍.ش. - هنگام گفتن "الله اکبر" مستحب است، دستها را تا مقابل گوشها بالا ببریم. ... پسرها و مردان باید نماز صبح ومغرب و عشا، حمد و سوره را (در رکعت اول و دوم) ... بلکه با چند ساعت صرف و چند مرتبه تکرار این جملات، به آسانی می توان نمازرا فراگرفت. ... 7- بهتر است در نماز بر خاک قبر امام حسین (ع) سجده کنیم که یادآور جهاد و ...

  کیفیت و نحوه خواندن نماز های نافله | انواع نمازها - سمت خدا

  www.samtekhoda.ir/fa/انواع-نمازها/namaz-nafela.html
  ۲۱ تیر ۱۳۹۲ ه‍.ش. - دو رکعت است که وقت آن از نصف شب به اندازه گذاشتن 11 رکعت نماز شب است تا ... و بعد از نماز صبح هم اگر حوصله داشته باشید دعای عهد و زیارت آل یاسین و زیارت عاشورا و دعای صباح ... تفکر در آیات قرآن است که توضیح بیشترش در بخش نماز شب از دیدگاه قرآن آمده است . .... س 109_ نافله هاي مغرب و عشاء چند ركعت است؟

  نماز جمعه به چه صورت خوانده می شود؟ - گنجینه پاسخ‌ها - اسلام ...

  www.islamquest.net › خانه › گنجینه پاسخ‌ها › فقه
  لطفا به زبان ساده و قابل فهم توضیح دهید تا یاد بگیرم. پاسخ اجمالی. نماز ... در زمان غیبت امام زمان (عج)، نماز جمعه، واجب تخییرى و افضل از ظهر است. کسى که نماز جمعه را به ... نماز جمعه مانند صبح دو رکعت است ولى با نماز صبح چند فرق دارد که ذیلًا بیان مىشود: احتیاط آن است که .... امام حسین قبل از امامت · قیام امام حسین ع · از خلافت یزید تا ...

  نماز

  www.namaz-8sh.blogfa.com/
  نماز دیگر: در روز جمعه و آن نیز چهار ركعت است در هر ركعت حمد یك مرتبه و توحید بیست و پنج مرتبه. ... نماز حضرت امام حسینعلیه السّلام چهار ركعت است، در هر ركعت سوره فاتحه پنجاه مرتبه و .... هنگامى که جنازه را به سوى قبر حرکت مى دهند، مستحب استآن را در چند قدمى بر زمین .... این نماز دو رکعتی است و بهتر است نزدیک ظهر خوانده شود.

  نماز جمعه چگونه خوانده مي شود ؟ | پاسخ مراجع | HADANA.IR

  hadana.ir/نماز-جمعه-چگونه-خوانده-مي-شود/
   رتبه: ۵ - ‏بازبینی توسط مهدي يوسف وند
  نماز جمعه چگونه خوانده مي شود اتصال ركعت دوم رسيدن شرایط اقامه نماز ظهر همزمان كيفيت شركت ... (تحریرالوسیله، ج۱، القول فی وقتها، ص ۲۱۶، م۱ و توضیح المسائل، م۷۳۴) ... نماز جمعه مانند صبح دو رکعت است ولى با نماز صبح چند فرق دارد. ..... هر كهعاشورا روز مصيبت و اندوه و گريه اش باشد، خداوند روز قيامت را روز شادى و سرورش مى گرداند .

  روش صحیح خواندن نماز - آسمونی

  www.asemooni.com › دین و اندیشه › نماز
  نماز سرود توحید و یکتاپرستی و سرود فضیلت و پاکی است که باید فکر و روح ما را در ... 2 رکعت نماز صبح، 4 رکعت نماز ظهر، 4رکعت نماز عصر، 3 رکعت نماز مغرب و 4 .... با چند ساعت صرف و چند مرتبه تکرار این جملات، به آسانی می توان نماز را فراگرفت. ... 7- بهتر است در نماز بر خاک قبر امام حسین (ع) سجده کنیم که یادآور جهاد و شهادت ...

  احکام خواندن نمازهای مستحبی - جامع ترین سایت مشاوره مذهبی ...

  pasokh110.blogfa.com/post/485
  خواندن نماز زیارت عاشورا در حرکت آیا نماز زیارت عاشورا را می توان در حال حرکت خواند؟ ... مثلاً نافله نماز صبح دو رکعت استکه اگر کسی بخواهد نشسته بخواند و ثواب کامل هم ... دارد که در رساله های توضیح المسائل نوشته شده، اما اگر بعد از نوافل ظهر و نماز ظهر، ... نماز شباهمیت نماز شبهر چند نماز شب جزو مستحبات است و به جا نیاوردن آن گناهی ...

  نماز ظهر عاشورا - اخبار و نتایج سراسری بایگانی 24

  baygani24.ir/article/نماز-ظهر-عاشورا/
  لینک خرید عینک لویی ویتون توضیحات عینک لویی ویتون ... نماز ظهر عاشورا چند رکعت است سرزده: نماز ظهر عاشورا چند رکعت است نماز ظهر عاشورا در روز عاشورا شهادت‌ها ...

  آموزش نماز برای اهل سنت | پایگاه وااسلاماه

  vaislamah.com/2045.html
  ۲ نماز ظهر: چهار رکعت است و وقت آن از اول زوال (مایل شدن) آفتاب از وسط آسمان شروع .... ۱۲ سپس سورهء فاتحه و یک سوره (یا چند آیهء دیگر) از قـرآن می خواند و به رکوع می ...

  چند سوال | مرکز ملی پاسخگویی به سوالات دینی

  www.pasokhgoo.ir/node/61084
  ۱۵ بهمن ۱۳۹۰ ه‍.ش. - 2-سجده زیارت عاشورا آیا باید به سمت قبله باشد یا به هر جهت دیگر هم میتوان به جا آورد؟ ... 4-نمازهای مستحبی که در کتابهای دعا آورده شده را مثلا اگر 4 رکعتی بود باید 2 رکعت 2 ... 8-در نماز ظهر و مغرب که دو نماز است اذان و اقامه را چگونه باید گفت ، آیا ابتدای نماز ظهر ... 15-طرز صحیح سجده با انگشتان را توضیح بفرمایید.

  نماز (اسلام) - ویکی‌پدیا، دانشنامهٔ آزاد

  https://fa.wikipedia.org/wiki/نماز_(اسلام)
  نمازهایی که بر هر مسلمان، در هر شبانه‌روز، واجب است عبارت‌اند از: نماز صبح، ظهر، عصر، مغرب و عشا. ... در دو رکعت اول نمازهای ظهر، عصر، مغرب و عشا همچنین واجب است که سورهٔ دیگری پس از ... نماز؛ بین کارهای نماز نباید خیلی فاصله انداخته شود (معمولاً حداکثر چند ثانیه). ..... رساله توضیح المسائل. .... سوگواری محرم · تاسوعا · عاشورا · اربعین.

  نکاتی درباره ی نماز نافله به همراه نحوه ی خواندن نوافل( ...

  www.nooreaseman.com › اسلام › پرسش‎ و‎ پاسخ‎ › احكام شرعي
  ۱۵ آبان ۱۳۸۷ ه‍.ش. - 10پست - ‏5 نویسنده
  ولی در روز جمعه بر شانزده ركعت نافله ظهر و عصر ، چهار ركعت اضافه میشود . .... در آیات قرآن است که توضیح بیشترش در بخشنماز شب از دیدگاه قرآن آمده است . ... نماز حضرت امام حسین علیه السّلام چهار ركعت است، در هر ركعت سوره فاتحه ...... س 111_ دو ركعت نافله عشا كه نشسته خوانده مي شود، چند ركعت محسوب مي شود؟

  واجبات نماز - نیت؛ تکبیرةالاحرام؛ قیام؛ قرائت - khamenei.ir

  farsi.khamenei.ir/news-content?id=27152
  ۱۵ مرداد ۱۳۹۳ ه‍.ش. - معنای نیت و حکم آن: نیت در نماز واجب است و منظور از آن، قصد انجام نماز معین ... لازم است نمازگزار بداند که چه نمازی می‌خواند، بنابراین اگر مثلاً نیت چهار رکعت نماز بکند، اما معین نکند که نماز ظهر یا عصر است، نماز او .... کامل از قرآن مجید را قرائت کند، و خواندن یک یا چند آیه کافی نیست. ..... ممنونم از توضیحات وتوجه هات شما.

  نماز ظهر عاشورا چند رکعت است سرزده - موتور جستجوی خزش

  girgir.ir/post/نماز+ظهر+عاشورا+چند+رکعت+است+سرزده
  نماز ظهر عاشورا چند رکعت است زناشویی در شب عاشورا روزه گرفتن در روز اربعین حسینی متن نوحه اربعین ترکی متن زیارت عاشورابدون معنی جملات محرم برای پشت ...

  نماز ظهر عاشورا چگونه خوانده می شود؟و چگونه است؟

  girgir.ir/post/+نماز+ظهر+عاشورا+چگونه+خوانده+می+شود؟و+چگونه+است؟+
  ... نماز ظهر عاشورا. زمانشان نماز ظهر عاشورا نماز ظهر عاشورا امام حسین نماز ظهر عاشورا چند رکعت است نماز ظهر عاشورا و شهادت نماز ظهر عاشورا چگونه خوانده می شود نماز ظهر عاشورای امام حسین نماز ..... دربارۀ نماز خوف توضیح دهید و چگونه خوانده می ... چنین آمده است: ...

  :: پرسش و پاسخ :: سند و فضيلت زيارت عاشورا را توضیح دهید.

  www.erfan.ir/farsi/46845.html
  که منقول است خیلی از بزرگان و مراجع و عرفا، زیارت عاشورا را با صد بار لعن و سلام می ... ۲- در مفاتیح الجنان چند جمله در حاشیه زیارت عاشورا آمده یعنی «و بالبرائه ممن ... ۴- بعد از خواندن زیارت عاشورا حتما دو رکعت نماز زیارت امام حسین(ع) را بخواند که ...

  نماز خواندن در روز عاشورا - ویکی‌پرسش

  www.wikiporsesh.ir/نماز_خواندن_در_روز_عاشورا
  پرسش: نماز خواندن در روز عاشورا چند سالی است که در وسط خیابان‌ها اقامه می‌گردد، آن هم به بهانه ظهر ... از ده نفر بیشتر شود، فرشتگان عاجز از نوشتن ثواب یک رکعت آن می‌شوند. ... رساله توضیح المسائل مراجع بحث مکان‌هایی که در آنجا نماز خواندن کراهت دارد، ...

   

  نماز ظهر عاشورا چند رکعت است + توضیحات

  نماز ظهر عاشورا چند رکعت است + توضیحات

  نماز ظهر عاشورا چند رکعت است + توضیحات

  نماز ظهر عاشورا چند رکعت است + توضیحات

  نماز ظهر عاشورا چند رکعت است + توضیحات

  نماز ظهر عاشورا چند رکعت است + توضیحات

  نماز ظهر عاشورا چند رکعت است + توضیحات

  نماز ظهر عاشورا چند رکعت است + توضیحات

  نماز ظهر عاشورا چند رکعت است + توضیحات

  نماز ظهر عاشورا چند رکعت است + توضیحات

  نماز ظهر عاشورا چند رکعت است + توضیحات

  نماز ظهر عاشورا چند رکعت است + توضیحات

  نماز ظهر عاشورا چند رکعت است + توضیحات

  نماز ظهر عاشورا چند رکعت است + توضیحات

  نماز ظهر عاشورا چند رکعت است + توضیحات

  نماز ظهر عاشورا چند رکعت است + توضیحات

   

   

   

  نظرات
 • در قمست نظرات مشکلات و پیشنهادات و انتقادات خود را با ما در جریان بگزارید.

 • نام
  ایمیل (منتشر نمی‌شود) (لازم)
  وبسایت
  :):(;):D;)):X:?:P:*=((:O@};-:B/:):S
  نظر خصوصی
  مشخصات شما ذخیره شود ؟[حذف مشخصات] [شکلک ها]
  کد امنیتی