close
تبلیغات در اینترنت
استاد حمید سبزواری پدر شعر انقلاب درگذشت

اين پنجره صرفا براي تامين منابع مالي وبلاگ ايجاد شده است !

با کليک روي دکمه × یا دکمه بستن آنرا ببنديد

به وبلاگ من خوش آمديد

چهارشنبه 17 آذر 1395
استاد حمید سبزواری پدر شعر انقلاب درگذشت استاد حمید سبزواری پدر شعر انقلاب درگذشت استاد حمید سبزواری پدر شعر انقلاب درگذشت
جای تبلیغات شما
تلگرام هواداران باشگاه پرواز
استاد حمید سبزواری پدر شعر انقلاب درگذشت
 • تعداد بازدید : 0

 • استاد حمید سبزواری پدر شعر انقلاب درگذشت

  استاد حمید سبزواری پدر شعر انقلاب درگذشت

  استاد حمید سبزواری پدر شعر انقلاب درگذشت

  به گزارش گروه فرهنگی خبرگزاری فارس، استاد حمید سبزواری شاعر پیشکسوت انقلاب به دلیل کهولت سن و بیماری، بامداد امروز (شنبه 22 خرداد)در سن 91 سالگی در بیمارستان تریتا دارفانی را وداع گفت.

   

  حسین ممتحنی مشهور به حمید سبزواری در سال 1304 در سبزوار در خانواده‌ای مسلمان و معتقد چشم به جهان گشود.

  پدرش ˈعبدالوهابˈ، پیشه ور ساده ای بود که قریحه شاعری داشت و جدش ˈملا محمد صادق ممتحنیˈ شاعری مردمی بود که ˈمجرمˈ تخلص می کرد و آثارش در سفری به مشهد، در حمله راهزنان به یغما رفت.

  حمید، قبل از رفتن به مدرسه در خانه نزد مادرش قرآن را آموخت و به همین دلیل وقتی به مدرسه رفت فارسی را خیلی خوب و سلیس می خواند و از بچه های دیگر جلوتر بود.

  وی در سال 1311 در سن هفت سالگی به مدرسه رفت و در مدرسه شیخ حسن داورزنی که مدرسه مردمی بود به تحصیل علم و دانش مشغول شد.

  وی علاوه بر آن مطالعات خارج از درس نیز داشت و نزد میرزا حبیب جوینی، جامع المقدمات را خواند و مدتی نزد روحانی دیگری با نام محمدعلی محمدی درس خواند.

  حمید سبزواری از سن 14سالگی شروع به سرودن شعر کرد و اشعارش را در دفتری با نام ˈفریاد نامهˈ می نوشت که بیشتر اشعارش اجتماعی بود واین بیشتر به علت جریانهای سال 1320 و ورود متفقین به ایران و مشکلات اقتصادی و معشیتی بود.

  حمید، دوران جوانی خود را در شهر سبزوار گذراند و به علت مشکلات معیشتی تحصیلاتش گسیخته ماند.

  وی ابتدا به سرودن تصنیف پرداخت که در آن زمان معمول و مرسوم شده بود و آن را در کتابفروشی می فروخت.

  حمید سبزواری با شرکت در آزمون استخدامی آموزش و پرورش در بین هشتاد نفر رتبه سوم را کسب کرد.

  وی در سال 1331 ازدواج کرد و یک سال بعد از ازدواج، کودتای 28 مرداد 1332 برای حمید گرفتاری هایی به وجود آورد و او تحت تعقیب قرار گرفت و مدتی متواری بود و مدتی را در اسفراین مخفی شد.

  وی مدتی در شرکتی که سنگ معدن استخراج می کرد در اطراف سبزوار و شاهرود کار کرد و مدتی را نیز با اجاره حمام در سبزوار گذراند.

  او مدتی در بانک بازرگانی مشغول کار شد و سپس به تهران منتقل شد و در شعبه های مختلف آن مثل دروازه دولت و محمودیه تجریش و مدتی هم در روابط عمومی بانک و نشریه داخلی آن مشغول کار شد.

  حمید بعد از انقلاب، ضمن کار در بانک، برای انقلاب شعر و شعار می ساخت که در راهپیمایی ها و نماز جمعه خوانده می شد.

  یکی از این شعر ها ˈآمریکا، آمریکا، مرگ به نیرنگ توˈ بود.

  وی بعدها احساس کرد که باید کاملا در خدمت انقلاب باشد و از طریق شعر و سرود انقلابی حرکت کند به این دلیل خود را بازنشسته کرد و به صدا و سیما رفت و از آن زمان در شورای شعر مشغول خدمت می باشد.

  شعر حمید، شناسنامه زمانمند انقلاب است زیرا که کمتر حادثه یا رویدادی است که انعکاسی از آن در شعر او نباشد.

  شاعر با حساسیت ویژه خویش،هر رویداد مهم تاریخی معاصر ایران رابا گلواژه های آثار حمید سبزواری :

  آثار و سروده های حمید به دو بخش تقسیم می شود ،قسمتی از آن محصول و مولود دوران اختناق است که شاعر با شجاعت و شهامت و ایمان راسخ برحکومت تاخته و اوضاع نابسامان آن را نکوهش کرده است و در میان آن آثار، به حق سخنانی بس بلند و فاخر و شور انگیز یافت می شود که از قدرت طبع و صفای قریحه ومهارت شاعر حکایت دارد.

  بخش دوم آثار وی پس از پیروزی انقلاب است که در این زمان تلاش شاعر انتقال هر چه بهتر پیام انقلاب و دفاع از ارزشها و باورهای اصیل اسلامی است.

  هفت دفتر از حمید سبزواری به چاپ رسیده است که به ترتیب عبارتند از :

  1-سرود درد

  سرود درد، نخستین دفتر شعر حمید سبزواری است که سروده های سالها 36 تا 57را در بر می گیرد، دوران بیست و یک ساله ای که مشحون از وقایع سیاسی و رنج و دردمندی شاعر است.

  اشعار آزاد و کلاسیک حمید در این دفتر خبر از وجدان بیدار و آگاهی اجتماعی وی در شرایط دشوار می دهد.

  در این دفتر حدود 65 غزل،36 قصیده، 5 مثنوی، 34 شعر نو، 19 چهارپاره، 16 ترانه، سه مسمط، دو قطعه و یک ترکیب بند وجود دارد.

  سرود درد، با مقدمه رهبر معظم انقلاب و همچنین مقدمه ای از استاد شاهرخی و سراینده در سال 1367 توسط انتشارات کیهان منتشر شده است.

  2-سرود سپیده

  سرود سپیده، دومین دفتر اشعار معاصر حمید سبزواری است که همچون دفتر نخست با مقدمه رهبر معظم انقلاب و استاد صادق آینه وند منتشر شده است.

  در این دفتر نیز که اشعاری به شیوه نو و کلاسیک آورده شده است حدود 94 غزل،31 قصیده، 16مثنوی، دو قطعه، 138رباعی، سه ترکیب بند، سه مسمط، دو ترجیع بند، 9چهارپاره و 12شعر نو وجود دارد.

  این دفتر درسال 1368 به وسیله انتشارات کیهان منتشر شده است.

  3-کاروان سپیده :

  کاروان سپیده در برگیرنده 26 قطعه از اشعار حمید سبزواری است که سومین اثر وی می باشد و دارای طلیعه ای از سراینده با عنوان ˈسخنی از سر وظیفهˈ و نیز مقدمه کوتاهی از ناشر است.

  کاروان سپیده در سال 1373 توسط انتشارات حوزه هنری واحد شعر ادبیات و هنر مقاومت منتشر شده است.

  4-یاد یاران:

  یاد یاران مثنوی نسبتا بلندی است در رثای جهادگر شهید مهندس سید محمد تقی رضوی و جمعی از شهیدان دفاع مقدس.

  حمید در این اثر به تناسب حال و مقام به شرح دلتنگی های خویش می پردازد و با مروری بر وقایع انقلاب و دفاع مقدس به معرفی شهید رضوی پرداخته و ویژگی های ممتاز وی را برشمرده و به تناسب از دیگر سرداران شهید یاد می کند.

  ˈیاد یارانˈ را کنگره بزرگداشت سرداران شهید سپاه و کمیته انتشارات در سال 1376منتشر کرده است.

  5 - گزیده ادبیات معاصر:

  از کارهای شایسته ای که پس از انقلاب توسط ˈکتاب نیستانˈ صورت گرفت چاپ گزیده آثاری از شاعران معاصر است.

  سی و پنجمین اثر از این مجموعه، گزیده اشعار حمید سبزواری است که در آن 34 شعر سبزواری را از سالهای دور تاکنون در بر می گیرد.

  6- به رنگ آمده دشمن :

  به رنگ آمده دشمن، با عنوان اولیه ˈبار دیگر مسجد ضرارˈ منظومه ای است کوتاه با 56 بیت در قالب مثنوی که در آن سبزواری شیوه های فرهنگی دشمنان انقلاب و اسلام را پس از پذیرش قطعنامه 598 بیان کرده است.

  این منظومه که بارنخست درروزنامه کیهان به چاپ رسید، به دلیل اهمیت ویژه به سفارش و تاکید رهبر معظم انقلاب به صورت جزوه ای مستقل با ابیاتی افزوده به چاپ رسید که آن را سازمان تبلیغات اسلامی درسال 1368 چاپ ومنتشر کرده است.

  7-سرودی دیگر:

  این دفتر دربرگیرنده 142 قطعه از تازه ترین اشعار کلاسیک حمید از 1366 تاکنون است.

  در اردیبهشت ماه 1381 به همت سازمان صدا و سیما و انجمن قلم در آئینی با عنوان ˈآفرین روشنانˈ مراسم نکوداشت شاعر در سالن کوثر سازمان صدا و سیما برگزار شد که رهاورد آن ˈسرودی دیگرˈ می باشد.

  این کتاب با مقدمه سبزواری و نیز یادداشت ستاد برگزاری آیین ˈآفرین روشنانˈ توسط انتشارات سروش درسال 1381 به چاپ رسیده است.

   

  استاد سبزواری در طول مدت فعالیت ادبی خود به افتخارات زیادی نائل آمد که تعدای از آن‌ها به شرح زیر است:

   

  1- سرایش سرود خاطره انگیز خمینی ای امام که همزمان با ورود حضرت امام (ره) به ایران در فرودگاه مهرآباد اجرا و همه گیر شد. به خاطر اثر بخشی، زیبایی و اثرگذاری فوق العاده ای که دارد، در فهرست آثار معنوی کشور ثبت‌ شده است.

   

  2-سرایش تعداد بسیار زیاد دیگری از اشعار خاطره انگیز و ترانه های پرمعنی برای انقلاب اسلامی ایران ،دفاع مقدس،حرکتهای مردمی وشخصیت ها و چهره های برجسته کشور در دهه های اخیر،که بسیاری از این سرودها به ویژه در سالهای ابتدایی انقلاب ورد زبان همه مردم ایران شده بود.

   

  3- تحسین و تقدیر امام خمینی از برخی سروده های حمید سبزواری . به طوری که امام خمینی با شنیدن ترانه «ای مجاهد شهید مطهر» که در رثای آیت الله مطهری سروده شده بود ، فرمودند: انقلاب ما امروز به چنین سرودها و موسیقی هایی نیازمند است.

   

  4-مقدمه نویسی مقام معظم رهبری بر یکی از کتاب های شعر حمید سبزواری. به طوری که حمید تنها شاعری است که مقام معظم رهبری تا کنون برای کتاب وی مقدمه نوشته است.

   

  5- انتخاب استاد سبزواری به عنوان کارمند نمونه کشور در دهه 70

   

  6- دریافت نشان درجه یک فرهنگ و هنر از دست ریاست جمهوری وقت ایران در دهه 70

   

  7- انتخاب یکی از کتاب های شعر استاد به نام سرود سپیده به عنوان کتاب سال

   

  8-برگزیده شدن استاد به عنوان چهره ماندگار شعر و ادبیات کشور در سومین دوره از همایش چهره های ماندگار کشور در سال 1382

   

  خبرگزاری فارس،ضایعه جانگداز فقدان شاعر نامدار انقلاب را به پیشگاه رهبر فرزانه انقلاب، خاندان محترم آن مرحوم و امت انقلابی ایران بویژه دوستداران شعر و ادب تسلیت عرض می‌کند و برای آن عزیز درگذشته غفران و رحمت واسعه الهی را خواستار است.  

   

  استاد حمید سبزواری پدر شعر انقلاب درگذشت,حمید سبزواری اشعار,اثار حمید سبزواری,اثر حمید سبزواری,حمید سبزواری شاعر,حمید سبزواری درگذشت,حمید سبزواری شعر,حمید سبزواری اشعار,حمید سبزواری کیست,حميد سبزواري شاعر,حمید سبزواری+ زندگینامه,زندگینامه حمید سبزواری,حمید سبزواری بانگ جرس,حمید سبزواری ویکیپدیا,حمید سبزواری بانگ جرس,بیوگرافی حمید سبزواری,گفتم حمید سبزواری تا بخندیم,حمید سبزواری ویکی پدیا,حمید رضا تقوی سبزواری,تخلص حمید سبزواری,گفتم حمید سبزواری تا بخندیم,حمید سبزواری بانگ جرس,حمید سبزواری درگذشت,حمید سبزواری دانلود,دیوان حمید سبزواری,درباره حمید سبزواری,حمید رضا سبزواری,حمید سبزواری+ زندگینامه,زندگینامه حمید سبزواری,زندگی حمید سبزواری,سروده حمید سبزواری,سایت حمید سبزواری,حمید سبزواری شاعر,حمید سبزواری شعر,حميد سبزواري شاعر,عکس حمید سبزواری,غزلیات حمید سبزواری,حمید سبزواری کیست,کتابهای حمید سبزواری,کتاب حمید سبزواری,گفتم حمید سبزواری تا بخندیم,مجموعه حمید سبزواری,معرفی حمید سبزواری,زندگینامه حمید سبزواری,نکوداشت حمید سبزواری,حمید سبزواری ویکی پدیا,حمید سبزواری ویکی,,,,,,,,,

   

  حمید سبزواری پدر شعر انقلاب درگذشت | ایرنا- حمید سبزواری ...

  www.ghatreh.com/news/nn32147489/حمید-سبزواری-پدر-شعر-انقلاب-درگذشت
  ۲ ساعت پیش - استاد حمید سبزواری شاعر پیشکسوت انقلاب دار فانی را وداع گفت · استاد "حمید سبزواری" ... حمید سبزواری پدر شعر انقلاب درگذشت. ایرنا- حمید ...

  حمید سبزواری، پدر شعر انقلاب درگذشت - طاها پخش

  www.tahapakhsh.ir/news/حمید-سبزواری-پدر-شعر-انقلاب-درگذشت.html
  ۱ ساعت پیش - درگذشت جمید سبزواری، شاعر انقلاب، حمید سبزواری حال پدر شعر انقلاب این ... ساعاتی قبل استاد شعر انقلاب، حمید سبزواری دعوت حق را لبیک گفت.

  خبرگزاری تسنیم - استاد حمید سبزواری درگذشت

  www.tasnimnews.com/fa/news/1395/03/22/1101338
  ۲ ساعت پیش - استاد حمید سبزواری، پدر شعر انقلاب، ساعاتی پیش در بیمارستان درگذشت.


  حمید سبزواری، پدر شعر انقلاب درگذشت | خبروان

  khabarone.ir/news/2135230
  ۱ ساعت پیش - ساعاتی قبل استاد شعر انقلاب، حمید سبزواری دعوت حق را لبیک گفت.

  استاد حمید سبزواری پدر شعر انقلاب درگذشت | خبروان

  khabarone.ir/news/2135169
  ۲ ساعت پیش - مشهد - استاد حمید سبزواری، شاعر پیشکسوت انقلاب در اثر بیماری و کهولت سن دار فانی را وداع گفت.

  حمید سبزواری پدر شعر انقلاب درگذشت | خبروان

  khabarone.ir/news/2135185
  ۲ ساعت پیش - به گزارش ایرنا، استاد حمید سبزواری که چندی پیش بر اثر خونریزی معده در بیمارستان بستری شده بود بامداد شنبه به علت کهولت سن و بیماری، ...

  حمید سبزواری، پدر شعر انقلاب درگذشت | فرهنگ نت

  farhangnet.ir/حمید-سبزواری،-پدر-شعر-انقلاب-درگذشت/
  به گزارش حوزه ادبیات گروه فرهنگی باشگاه خبرنگاران جوان؛ استاد شعر انقلاب اسلامی، حمید سبزواری بامداد امروز دار فانی را وداع گفت.استاد حمید سبزواری در.

  خبر فوت استاد حمید سبزواری شاعر ایران + بیوگرافی | سایر ...

  news.jbums.ir/2016/06/خبر-فوت-استاد-حمید-سبزواری-شاعر-ایران/
  ۱ ساعت پیش - استاد حمید سبزواری “پدر شعر انقلاب” و سراینده آثار مشهور و ماندنی دوران انقلاب و دفاع مقدس ساعاتی پیش درگذشت. مروری بر زندگی و زمانه استاد حمید ...

  حمید سبزواری، پدر شعر انقلاب درگذشت - آخرین اخبار

  macho.ir/news/317230/حمید+سبزواری+پدر+شعر+انقلاب+درگذشت
  حمید سبزواری، پدر شعر انقلاب درگذشت، به گزارش حوزه ادبیات گروه فرهنگی باشگاه خبرنگاران جوان؛ استاد شعر انقلاب اسلامی،حمید سبزواری بامداد امروز دار فانی را ...

  حمید سبزواری، پدر شعر انقلاب درگذشت - باشگاه خبرنگاران ...

  yjc.irwordpress.com/2016/06/11/حمید-سبزواری،-پدر-شعر-انقلاب-درگذشت/
  ۱ ساعت پیش - به گزارش حوزه ادبیات گروه فرهنگی باشگاه خبرنگاران جوان؛ استاد شعر انقلاب اسلامی، حمید سبزواری بامداد امروز دار فانی را وداع گفت.استاد حمید ...

  استاد حمید سبزواری پدر شعر انقلاب درگذشت

  www.yaranesadr.ir/استاد-حمید-سبزواری-پدر-شعر-انقلاب-درگذ/
  x بستن تبلیغات.

  حمید سبزواری پدر شعر انقلاب درگذشت سحر گاه شنبه 22 ...

  khabarche.ir/خبر/4716339/حمید-سبزواری-پدر-شعر-انقلاب-درگذشت
  ۵۷ دقیقه پیش - تهران-ایرنا- حمید سبزواری پدرشعر انقلاب و دفاع مقدس سحرگاه امروز شنبه در یکی از ... استاد حمید سبزواری از پیشکسوتان شعر انقلاب درگذشت.

  حمید سبزواری، پدر شعر انقلاب درگذشت - آکا

  www.akairan.com/havades-akhbar/yjc/news20166115215855387.html
  ۴۱ دقیقه پیش - ساعاتی قبل استاد شعر انقلاب، حمید سبزواری دعوت حق را لبیک گفت.

  روایتی از سرودن اشعار انقلابی توسط مرحوم سبزواری/ مقدمه‌ بی ...

  www.shabanews.ir/روایتی-از-سرودن-اشعار-انقلابی-توسط-مرح/
  ۱ ساعت پیش - هادی پاکزاد درگذشت ... روایتی از چگونگی سرودن اشعار انقلابی توسط استاد حمید سبزواریاستاد حمید ... پدر بزرگ برای سرگرمی نوه‌اش شعر می‌خواند.

  حمید سبزواری «برگ سفر» بست و دارفانی را وداع گفت - ...

  www.mehrnews.com/news/.../حمید-سبزواری-برگ-سفر-بست-و-دارفانی-را-وداع-گف...
  ۲ ساعت پیش - استاد حمید سبزواری از پیشکسوتان شعر انقلاب درگذشت. ... به گزارش خبرنگار مهر، استاد حمید سبزواری شاعر پیشکسوت و پدر شعر انقلاب اسلامی ...

  خبرخوان ساتور - حمید سبزواری، پدر شعر انقلاب درگذشت

  www.satoor.ir/news/3759439-حمید-سبزواری-پدر-شعر-انقلاب-درگذشت.html
  ساعاتی قبل استاد شعر انقلاب، حمید سبزواری دعوت حق را لبیک گفت.

  بامداد امروز و بر اثر بیماری استاد حمید سبزواری شاعر ...

  www.farsnews.com/newstext.php?nn=13950316001288
  ۳ ساعت پیش - استاد حمید سبزواری "پدر شعر انقلاب" و سراینده آثار مشهور و ماندنی دوران انقلاب و دفاع مقدس ساعاتی پیش درگذشت.

  برچسب ها - حمید سبزواری - صراط

  www.seratnews.ir/fa/tag/1/حمید%20سبزواری
  صراط شکوه اقدس شفقی همسر حمید سبزواری شاعر پیشکسوت انقلاب... پیرامون سال ها ... پدر شعر انقلاب گفت حال عمومی استاد سبزواری نسبت به... طبیعی بازگردد ...

  دزنیوز | حمید سبزواری پدر شعر انقلاب درگذشت

  deznews.net/1395/03/22/حمید-سبزواری-پدر-شعر-انقلاب-درگذشت/
  ۳ ساعت پیش - به گزارش ایرنا، استاد حمید سبزواری که چندی پیش بر اثر خونریزی معده ... خبرگزاری جمهوری اسلامی (ایرنا) درگذشتاین شاعر انقلابی را به خانواده آن ...

  خاطراتی از مرحوم سبزواری و سرودن اشعار انقلابی/ مقدمه‌ بی ...

  www.mashreghnews.ir/.../خاطراتی-از-مرحوم-سبزواری-و-سرودن-اشعار-انقلابی-مقدمه‌-ب...
  ۲ ساعت پیش - ... و هنر » شعر و ادب. به بهانه درگذشت شاعر انقلاب/ ... روایتی از چگونگی سرودن اشعار انقلابی توسط استاد حمید سبزواریاستاد حمید ... پدرش که به خاطر عمل اشتباه چشم، بینایی‌اش را از دست داده بود با شعر بیگانه نبود. متوجه طبع ...

  حمید سبزواری پدر شعر انقلاب درگذشت - دبلیوخبر

  wwwkhabar.ir/6750142
  ۲ ساعت پیش - تهران-ایرنا- حمید سبزواری پدرشعر انقلاب و دفاع مقدس سحرگاه امروز شنبه ... در همین زمینه: استاد حمید سبزواری پدر شعر انقلاب درگذشت · استاد حمید ...

  استاد حمید سبزواری «پدر شعر انقلاب» دار فانی را وداع گفت - ...

  box98.ir/news/206688
  به گزارش گروه فرهنگی خبرگزاری فارس، استاد حمید سبزواری شاعر پیشکسوت انقلاب به دلیل کهولت سن و بیماری، بامداد امروز (شنبه 22 خرداد)در سن 91 ... استاد حمید سبزواری «پدر شعر انقلاب» دار فانی را وداع گفت .... حمید سبزواری درگذشت + سوابق.

  حمید سبزواری پدر شعر انقلاب درگذشت

  www.akhbarjo.ir/2224316/حمید-سبزواری-پدر-شعر-انقلاب-درگذشت.html
  ۲ ساعت پیش - به گزارش ایرنا، استاد حمید سبزواری که چندی پیش بر اثر خونریزی معده در بیمارستان بستری شده بود بامداد شنبه به علت کهولت سن و بیماری، ...

  حمید سبزواری، پدر شعر انقلاب درگذشت - اخبار فارسی

  monitor.shafaqna.com/FA/IR/4850875
  حمید سبزواری، پدر شعر انقلاب درگذشت. ساعاتی قبل استاد شعر انقلاب، حمید سبزواری دعوت حق را لبیک گفت. مطلب در سایت اصلی ...

  حمید سبزواری پدر شعر انقلاب درگذشت | ایرنا

  khabarpu.com/k.php?u.../Ysdqv2LDYtNiq...2KfbjNix2YbYpw==
  ۱ ساعت پیش - به گزارش ایرنا، استاد حمید سبزواری که چندی پیش بر اثر خونریزی معده در بیمارستان بستری شده بود بامداد شنبه به علت کهولت سن و بیماری، ...

  حمید سبزواری پدر شعر انقلاب درگذشت - خبر زنده

  khabarzende.ir/source/4109881/حمید-سبزواری-پدر-شعر-انقلاب-درگذشت
  ۱ ساعت پیش - به گزارش ایرنا، استاد حمید سبزواری که چندی پیش بر اثر خونریزی معده در بیمارستان بستری شده بود بامداد شنبه به علت کهولت سن و بیماری، ...

  حمید سبزواری پدر شعر انقلاب درگذشت - خبر ایرونی

  khabariruni.tk/news/393834/حمید+سبزواری+پدر+شعر+انقلاب+درگذشت
  به گزارش ایرنا، استاد حمید سبزواری که چندی پیش بر اثر خونریزی معده در بیمارستان بستری شده بود بامداد شنبه به علت کهولت سن و بیماری، دارفانی را وداع گفت.

  برچسب ها - حمید سبزواری - شفاف

  www.shafaf.ir/fa/tag/1/حمید%20سبزواری
  سید علی خمینی با حضور در منزل استاد حمید سبزواری... سید علی خمینی با ... پسر حمید سبزواری خبرهای منتشر شده درباره درگذشتاین شاعر... حسین ممتحنی ... بیمارستان باشند حمید سبزواری پدر شعر انقلاب سراینده ماندگارترین سرودهای... کد خبر: ...

  راوی | جستجوگر اخبار - حمید سبزواری پدر شعر انقلاب درگذشت

  raavi.ir/news.aspx?id=1280636
  ۱ ساعت پیش - تهران-ایرنا- حمید سبزواری پدرشعر انقلاب و دفاع مقدس سحرگاه امروز شنبه در یکی از بیمارستان های تهران درگذشت. به گزارش ایرنا، استاد حمید ...

  برچسب ها - استاد حمید سبزواری - فردا

  www.fardanews.com/fa/tag/1/استاد%20حمید%20سبزواری
  شایعه درگذشت حمید سبزواری تکذیب شد ... های خبری در مورد درگذشت استاد سبزواری مطرح شده بود. ... سبزواری پدر شعر انقلابدر بیمارستان آسیا عیادت کردند حمید.

  حمید سبزواری، پدر شعر انقلاب درگذشت

  news24h.ir/2016/06/11/حمید-سبزواری،-پدر-شعر-انقلاب-درگذشت/
  ۴۵ دقیقه پیش - حمید سبزواری شاعر برجسته انقلاب اسلامی، متولد 1304 بود و سرایش شعر را از نوجوانی آغاز کرده بود. از آثار استاد حمید سبزواری می‌توان به دیوان ...

  حمید سبزواری پدر شعر انقلاب درگذشت

  www.fastcamp.ir/news/13172
  به گزارش ایرنا، استاد حمید سبزواری که چندی پیش بر اثر خونریزی معده در بیمارستان بستری شده بود بامداد شنبه به علت کهولت سن و بیماری، دارفانی را وداع گفت.

  گمانه - حمید سبزواری پدر شعر انقلاب درگذشت

  www.gamaneh.ir/news/id/456059
  ۱ ساعت پیش - به گزارش ایرنا، استاد حمید سبزواری که چندی پیش بر اثر خونریزی معده در بیمارستان بستری شده بود بامداد شنبه به علت کهولت سن و بیماری، ...

  روز دنیا |حمید سبزواری پدر شعر انقلاب درگذشت

  roozedonya.com/post/302335/حمید-سبزواری-پدر-شعر-انقلاب-درگذشت
  ۵۳ دقیقه پیش - به گزارش ایرنا، استاد حمید سبزواری که چندی پیش بر اثر خونریزی معده در بیمارستان بستری شده بود بامداد شنبه به علت کهولت سن و بیماری، ...

  مرآت خبر::حمید سبزواری، پدر شعر انقلاب درگذشت

  rss.meraatnews.com/news/18994718/حمید_سبزواری،_پدر_شعر_انقلاب_درگذشت
  ۱۱ دقیقه پیش - ساعاتی قبل استاد شعر انقلاب، حمید سبزواری دعوت حق را لبیک گفت.

  برچسب ها - حمید سبزواری - سایت خبری تحلیلی تابناك ...

  www.tabnak.ir/fa/mobile/tag/1/حمید%20سبزواری
  استاد حمید سبزواری گفت الحمدالله حال حمید سبزواری خوب است... حمید سبزواری هم ... اشعار انقلابی بود و حمید سبزواری استوانه درخشان شعر انقلاب... به اینکه اشعار ... پسر حمید سبزواری خبرهای منتشر شده درباره درگذشت این شاعر... محسن ممتحنی ... باشندحمید... سبزواری پدر شعر انقلاب سراینده ماندگارترین سرودهای انقلابی است که.

  حمید سبزواری، پدر شعر انقلاب درگذشت | ایراتو

  irato.ir/fa/news/2919944/حمید-سبزواری-پدر-شعر-انقلاب-درگذشت/
  ۱۹ دقیقه پیش - ساعاتی قبل استاد شعر انقلاب، حمید سبزواری دعوت حق را لبیک گفت.

  استاد حمید سبزواری درگذشت - NazBid.ir

  nazbid.ir/post/?q=استاد+حمید+سبزواری+درگذشت
  به گزارش خبرنگار مهر، استاد حميد سبزواري شاعر پیشکسوت و پدر شعر انقلاب اسلامی دار فانی را وداع گفته است.خبرگزاری مهر تا لحظه تنظیم این خبر تایید رسمی ...

  حمید سبزواری پدر شعر انقلاب درگذشت | آخرین اخبار | ...

  news.rayacenter.ir/news/.../حمید%20سبزواری%20پدر%20شعر%20انقلاب%20درگذش...
  ۱ ساعت پیش - به گزارش ایرنا، استاد حمید سبزواری که چندی پیش بر اثر خونریزی معده در بیمارستان بستری شده بود بامداد شنبه به علت کهولت سن و بیماری، ...

  حمید سبزواری- جام نیوز

  www.jamnews.ir/Keywords/9253/حمید%20سبزواری
  عیادت اعضای انجمن قلم با استاد «حمید سبزواری» +تصاویر. اعضای انجمن ... فرزند پسر حمید سبزواری می گوید اخبار منتشر شده درباره درگذشت پدرش بی اساس است. ... محسن ممتحنی، پسر حمید سبزواری از آخرین وضعیت جسمانی پدر شعر انقلاب گفت.

  برچسب ها - حمید سبزواری - تدبیر و امید

  tadbirvaomid.ir/fa/tag/1/حمید%20سبزواری
  و حمید سبزواری استوانه درخشان شعر انقلاب است یادگار امام... حمید سبزواری تا سالهای ... در مورد درگذشت استاد سبزواری مطرح شده بود استاد حمید... سبزواری از دو هفته ...

  نسخه چاپی - شایعه‌ای که به صدا و سیما کشیده شد +عکس

  iusnews.ir/fa/print/189962/شایعه‌ای-که-به-صدا-و-سیما-کشیده-شد-+عکس/
  خبرنامه دانشجویان ایران: درگذشت حمید سبزواری شاعر پیشکسوت انقلاب صبح امروز در ... به گزارش مهر، «حمید سبزواری پدر شعر انقلاب درگذشت»، این خبری بود که از روز ... های پشت سر هم اعلام کرد که «استاد حمید سبزواری پدر شعر انقلاب درگذشت».

  برچسب ها - حمید سبزواری - خبرگزاری بسیج

  basijnews.ir/fa/tag/2/حمید%20سبزواری
  از استاد حمید سبزواری به عنوان پدر شعر انقلاب اسلامی... سبزواری قاسم سروی و ... انقلاب از شایعات. فرزند حمید سبزواری ضمن تکذیب خبر درگذشت پدرش گفت خبر.

  برچسب ها - پدر شعر انقلاب - خبرگزاری میزان

  www.mizanonline.ir/fa/tag/1/پدر%20شعر%20انقلاب
  امروز شایعه خبر درگذشت حمید سبزواری پدر شعر انقلاب در... کد خبر: ۱۲۰۱۸۹ ... اشعار حماسی استاد سبزواری تداعی کننده خاطرات شیرین انقلاب است... کد خبر: ۱۲۰۱۱۱ ...

  حمید سبزواری | صبح هنر | رسانه هنر انقلاب

  sobhehonar.ir/art/حمید-سبزواری/
  پنجاه و هشتمین «عصرانه ادبی فارس»، پاسداشت پدر شعر انقلاب حمید سبزواری عصر دیروز ... گلایه فرزند شاعر انقلاب از شایعات/ حال استاد سبزواری خوب است. فرزند حمید سبزواری ضمن تکذیب خبر درگذشت پدرش گفت: خبر درگذشت پدرم شایعه است، ...

  آخرین خبر | شایعه درگذشت استاد حمید سبزواری پدر شعر ...

  akharinkhabar.com/Pages/News.aspx?id=2393106
  مهر/ درگذشت حمید سبزواری شاعر پیشکسوت انقلاب صبح امروز در حالی از برخی رسانه‌ها اعلام شد که در همان دقایق اولیه صبح توسط فرزندش تکذیب شد. «حمید س...

  نگاهی به سبک زندگی استاد حمید سبزواری پدر شعر انقلاب: ...

  www.asrarnameh.com/lifestyle.php?id=12352
  ۲۰ دی ۱۳۹۴ ه‍.ش. - نگاهی به سبک زندگی استاد حمید سبزواری پدر شعر انقلاب - مجله اینترنتی اسرارنامه دربخش های (رویدادها - چای داغ - کاغذ کاهی - سبک زندگی ...

  آخرین وضعیت حمید سبزواری/«حال پدرم خوب است» - آرتنا

  artna.org/fa/news/view/29288
  آرتنا: پسر حمید سبزواری خبرهای منتشر شده درباره درگذشت این شاعر را تکذیب کرد و گفت که حال پدرش خوب است. ... حمید سبزواری، پدر شعر انقلاب، سراینده ماندگارترین سرودهای انقلابی است که تا امروز هم در یاد و ذهن مردم باقی و ... استاد حمید سبزواری؛.

  PressTV-حال استاد حمید سبزواری بهتر شده است

  www.presstv.ir/DetailFa/2016/01/11/445327/Iran-Hamid-Sabzevari-poet/
  ۲۱ دی ۱۳۹۴ ه‍.ش. - در پی شایعۀ درگذشت حمید سبزواری، شاعر پیشکسوت ادب پارسی، فرزندش ... زمانمند انقلاب اسلامی ایران» یا «پدر شعر انقلاب اسلامی» می‌نامند، پدر و ...

  تکذیب خبر درگذشت استاد حمید سبزواری - ایران آنلاین

  www.ion.ir/News/55321.html
  ۲۱ دی ۱۳۹۴ ه‍.ش. - فرزند حمید سبزواری خبر درگذشت پدرش را تکذیب کرد. ... پیر شعر انقلاب و خالق اشعار ماندگار خمینی ای امام، شهید مطهر و ده‌ها اثر دیگر چند روزی است ...

  استاد حمید سبزواری، اسطوره شعر انقلاب اسلامی - هشت صبح

  8sobh.ir/fa/news/91831/استاد-حمید-سبزواری-اسطوره-شعر-انقلاب-اسلامی
  ۲۷ دی ۱۳۹۴ ه‍.ش. - استاد حمید سبزواری اکنون و در زمان حیات با برکت خویش تبدیل به یکی ... در دو یادداشت، به تکریم «پدر شعر انقلاب» پرداخته‌اند که با هم می‌خوانیم.

  عیادت از استاد حمید سبزواری پدر شعر انقلاب - جوان ویدیو

  javanvideo.ir/show/SXVVRFY
  04:42. تقدیر رهبر انقلاب از شعر حماسی استاد حمید سبزواری. 05:48. فریاد انقلاب اینجا ساخته شد؛ خانه حمید سبزواری. 06:39.شعر استاد شهریار در جستجوی پدر. 00:25.

  ایرنا - نکوداشتی برای پدر شعر انقلاب اسلامی

  www7.irna.ir/fa/News/82079206/
  ۲۹ اردیبهشت ۱۳۹۵ ه‍.ش. - تهران-ایرنا- آیین نکوداشت استاد حمید سبزواری پدر شعر انقلاب اسلامی شامگاه سه شنبه با حضور چهره های برجسته فرهنگی و هنری در موزه هنرهای دینی ...

  استاد حمید سبزواری سراینده «خمینی ای امام» درگذشت | News ...

  newsfile.ir/news/استاد+حمید+سبزواری+سراینده+«خمینی+ای+امام»+درگذشت
  فارس - Today; بازتاب خبر درگذشت«حمید سبزواری» در موتور جستجوی گوگل خبر درگذشت پدر شعر انقلاب در موتور جستجوی گوگل با چه واکنش هایی روبرو شد.

  نسیم آنلاین | شعر انقلاب مدیون استاد حمید سبزواری است

  nasimonline.ir/Content/Detail/2016861/شعر-انقلاب-مدیون-استاد-حمید-سبزواری-است
  ۱۹ اسفند ۱۳۹۴ ه‍.ش. - شیخ الشعرای انقلاب است استاد حمید سبزواری ... سبزواری قرائت کرد و سپس در سخنانی، گفت: استاد حمید سبزواری پیر و پدر شعر انقلاب هستند.

  آخرین وضعیت جسمانی پدر شعر انقلاب | سهندنت

  sahandnet20.ir/tag/آخرین-وضعیت-جسمانی-پدر-شعر-انقلاب/
  محسن ممتحنی فرزند استاد حمید سبزواری دقایقی پیش گفت: حال پدرم بهتر شده است. به گزارش مشرق، محسن ممتحنی صبح دوشنبه گفت: وضعیت عمومی پدرم در حال حاضر ...

  درگذشت حمید سبزواری - عکس و بیوگرافی

  www.photo-biography.net/tag/درگذشت-حمید-سبزواری
  حمید سبزواری متولد (۱۳۰۴ سبزوار) شاعری است از نسل دیروز، پدرش، «عبد ... استاد حمید سبزواری در اثر کودتای ۲۸ مرداد ۱۳۳۲ متواری و مخفی شد. ... شعر حمید، شناسنامه زمانمند انقلاب است، زیرا کمتر حادثه یا رویدادی است که انعکاس از آن درشعر او نباشد.

  هنر نیوز - حمید سبزواری درگذشت

  www.honarnews.com/vdcjtteo.uqeahzsffu.html
  ۲۱ دی ۱۳۹۴ ه‍.ش. - استاد حمید سبزواری شاعر پیشکسوت عرصه فرهنگ و ادب پارسی ... و با مروری بر وقایع انقلاب و دفاع مقدس به معرفی شهید رضوی پرداخته و ... به گزارش هنرنیوز؛ «عبدالوهاب»پدر حمید سبزواری، پیشه‌ور ساده‌ای بود که قریحهٔ شعری داشت.

  حمید سبزواری - ویکی‌پدیا، دانشنامهٔ آزاد

  https://fa.wikipedia.org/wiki/حمید_سبزواری
  پدرش، «عبدالوهاب»، پیشه‌ور ساده‌ای بود که قریحهٔ شعری داشت. ... مهدی پروین‌زاد، «روایتگر حماسه‌های انقلاب/ گفتگو با استاد حمید سبزواری»، مجلهٔ کیهان فرهنگی، سال ...

  استاد حمید سبزواری درگذشت | دانلود سریال 94

  download2016photo.ir/2016/01/11/استاد-حمید-سبزواری-درگذشت/
  ۲۱ دی ۱۳۹۴ ه‍.ش. - استاد حمید سبزواری پدر شعر انقلاب در گذشت. … حمید سبزواری درگذشت حمید سبزواری درگذشت استاد حمید سبزواری شاعر پیشکسوت عرصه فرهنگ ...

  شعر پدرم کله صبح است دیگر دادنزن شاعر سبزواری - خبر ...

  iruni.ir/search/?q=شعر+پدرم+کله+صبح+است+دیگر+دادنزن+شاعر+سبزواری
  حمید سبزواري، پدر شعر انقلاب، سراینده ماندگارترین سرودهای انقلابی است که تا امروز هم در یاد و ذهن .... حمید سبزواري ، درگذشت استاد حمید سبزواري شاعر پیشکسوت.

  بزرگداشت حمید سبزواری برگزار شد/دعای اهل فرهنگ برای پدر ...

  www.salamsarbedar.com/vdcaeen6.49n6e15kk4.html
  ۲۸ بهمن ۱۳۹۴ ه‍.ش. - مراسم پاسداشت استاد حمید سبزواری عصر امروز ۲۷ بهمن با حضور ادب دوستان و شاعران انقلابی در خبرگزاری فارس برگزار شد. جمعی از اهالی فرهنگ در ...

  جهان نيوز - تشریح‌آخرین وضعیت استاد حمید سبزواری

  jahannews.com/fa/doc/news/466514/تشریح-آخرین-وضعیت-استاد-حمید-سبزواری
  ۱۹ دی ۱۳۹۴ ه‍.ش. - فرزند حمید سبزواری درباره آخرین وضعیت بیماری پدرش گفت: به دلیل اینکه هنوز تغذیه از راه دهان صورت نمی‌گیرد و تزریق سرم ... خواننده قدیمی کشور درگذشت ... آخرین وضعیت پدر شعر انقلاب · حدادعادل از استاد سبزواری عیادت کرد.

  دیدار شعرا با حمید سبزواری «پدر شعر انقلاب» / او از آنهایی ...

  www.rajanews.com/news/225456
  ۲۹ مهر ۱۳۹۴ ه‍.ش. - دیدار شعرا با حمید سبزواری «پدر شعر انقلاب» / او از آنهایی نیست که نان ... رضا اسماعیلی در ادامه بخشی ازشعر معروف استاد حمید سبزواری را که برای ...

  آنا | شایعه درگذشت حمید سبزواری تکذیب شد

  iranimag.ir/detail/2572573/article/8
  شایعه فوت حمید سبزواری شاعر انقلاب که چند روزی است در بستر . ... حمید سبزواری در خصوص وضعیت جدید پدر شعر انقلاب گفت: حال عمومی استاد سبزواری نسبت به ...

  روزنامه كيهان94/10/27: اداي احترام به «پدر شعر انقلاب» استاد ...

  www.magiran.com/npview.asp?ID=3298994
  ۲۷ دی ۱۳۹۴ ه‍.ش. - اداي احترام به «پدر شعر انقلاب» استاد سبزواري؛ ستاره ادبيات متعهد وقتي خبر بيماري و بستري شدن شاعر بلندآوازه کشورمان «حميد سبزواري» ...

  حمید سبزواری | درگذشت استاد “حمید سبزواری” - پیکس یاب | ...

  www.pixyab.ir/حمید-سبزواری--درگذشت-استاد-حمید-سبزواری-شاعر-پیشکسوت.html
  ۲۱ دی ۱۳۹۴ ه‍.ش. - تاریخ انتشار : 21 دی 1394 درگذشت استاد…,حمید سبزواری | درگذشت ... ۳ روز پیش - استاد حمید سبزواری«پدر شعر انقلاب» به دلیل کهولت سن و ...

  تکذيب خبر درگذشت استاد حميد سبزواري - خبرگزاری صدا و ...

  www.iribnews.ir/fa/news/988544/تکذيب-خبر-درگذشت-استاد-حميد-سبزواري
  ۲۰ دی ۱۳۹۴ ه‍.ش. - فرزند حميد سبزواري خبر درگذشت پدرش را تکذيب کرد. ... پير شعر انقلاب و خالق اشعار ماندگار خميني اي امام، شهيد مطهر و ده‌ها اثر ديگر چند روزي است ...

  تجلیل از «حمید سبزواری»؛ پدر شعر انقلاب

  rahnava.ir/news/18777
  ۲۵ بهمن ۱۳۹۴ ه‍.ش. - حمید سبزواری در پنجاه و هشتمین «عصرانه ادبی فارس» مورد تجلیل قرار ... استاد گلریز از پدر شعر انقلاب · آخرین وضعیت استاد حمید سبزواری در ...

  الف - ماجرای مقدمه رهبری بر کتاب پدر شعر انقلاب

  alef.ir/vdciprapyt1app2.cbct.html?332337
  ۲۷ بهمن ۱۳۹۴ ه‍.ش. - مراسم پاسداشت استاد حمید سبزواری عصر امروز ۲۷ بهمن با حضور ادب دوستان و شاعران انقلابی در خبرگزاری فارس ...

  پسر حمید سبزواری: برای پدرم دعا کنید | فرهنگ نیوز

  www.farhangnews.ir/content/168167
  ۲۰ دی ۱۳۹۴ ه‍.ش. - به گزارش فرهنگ نیوز، محسن ممتحنی، فرزند حمید سبزواری در خصوص وضعیت جدید پدر شعر انقلاب به میزان گفت: حال عمومی استاد سبزواری نسبت ...

  جام نیوز :: JamNews - درگذشت پدر شعر انقلاب تکذیب شد

  87.107.133.10/detail/News/619656
  ۲۱ دی ۱۳۹۴ ه‍.ش. - به گزارش سرویس فرهنگی جام نیـوز، محسن ممتحنی فرزند پسر استاد حمید سبزواری، خبرهای منتشر شده دربارهدرگذشت این شاعر را تکذیب کرد و ...

  استاد سبزواری؛ ستاره ادبیات متعهد | پایگاه جوان انقلابی ...

  javanenghelabi.ir/news/40675.html
  ۲۸ دی ۱۳۹۴ ه‍.ش. - پدر شعر انقلاب, جوان انقلابیحمید سبزواریشعر, ... بدون تردید استاد حمید سبزواری با حضور مستمر و موثر خویش از ابتدای قیام امام خمینی در سال ...

  حمید سبزواری | تکذیب خبر درگذشت استاد “حمید سبزواری” - ...

  namnak.com/25392-حمید-سبزواری-درگذشت.html
  ۲۱ دی ۱۳۹۴ ه‍.ش. - حمید سبزواری و درگذشت حمید سبزواری و بیماری حمید سبزواری و حمید ... او همچنین برای انقلاب شعر و شعار می ساخت که در راهپیمایی ها و نمازجمعه خوانده ...

  تکذیب شایعه درگذشت پدر شعر انقلاب - همشهری

  hamshahrionline.ir/details/321283/Culture/literature
  ۲۲ دی ۱۳۹۴ ه‍.ش. - به گزارش همشهري، از بستري شدن استاد حميد سبزواري در بيمارستان به‌دليل خونريزي معده و ضعف عمومي بدن بيش از 2هفته مي‌گذرد اما خبر آن چند روز ...

  حمید سبزواری | درگذشت استاد “حمید سبزواری” شاعر پیشکسوت

  new4news.rzb.ir/حمید-سبزواری--درگذشت-استاد-حمید-سبزواری-شاعر-پیشکسوت.html
  ۲۱ دی ۱۳۹۴ ه‍.ش. - استاد حمید سبزواری سراینده «خمینی ای امام» درگذشت | استاد. www.ghatreh.com/. ... نگاهی به سبک زندگی استاد حمید سبزواری پدر شعر انقلاب .

  سبزواری پدر شعر انقلاب است/ شاعری وارسته با اخلاقی ...

  www.shabestan.ir/detail/News/474522
  ۶ مرداد ۱۳۹۴ ه‍.ش. - سبزواری پدر شعر انقلاب است/ شاعری وارسته با اخلاقی شایسته خبرگزاری ... اشعار و سروده های استاد حمید سبزواری موثر و شناخته شده است. ایشان شعری در ... ایشان از نظر اخلاقی بسیار بسیار مرد وارسته و شایسته ای است. براتی پور ...

  پایتخت - آخرین وضعیت جسمانی پدر شعر انقلاب

  www.paytakhtpress.ir/fa/doc/news/59527/آخرین-وضعیت-جسمانی-پدر-شعر-انقلاب
  ۲۰ دی ۱۳۹۴ ه‍.ش. - وی در ادامه گفت: خونریزی معده استاد سبزواری هنوز قطع نشده است و در حال درمان است و تا زمانی که ... کلمات کليدی: حمید سبزواری،پدر شعر انقلاب،وضعیت جسمانی ،اخبار فرهنگی،پایتخت ... شایعه درگذشت حمید سبزواری تکذیب شد.

  شاعر : استاد حمید سبزواری پدر شعر انقلاب - 6payhe

  13751111.persianblog.ir/tag/شاعر_%3A_استاد_حمید_سبزواری_پدر_شعر_انقلاب
  ۴ بهمن ۱۳۹۳ ه‍.ش. - شاعر : استاد حمید سبزواری پدر شعر انقلاب. خواننده: گروه سرود انقلابی زمان و مکان اجرا: دوازده بهمن ماه 57 هنگام ورود امام خمینی به ایران در فرودگاه مهرآباد ...

  عیادت خبرگزاری میزان از «حمید سبزواری»/تکذیب خبر فوت ...

  tasna.ir/.../عیادت-خبرگزاری-میزان-از-حمید-سبزواری-تکذیب-خبر-فوت-پدر-شعر-انق...
  ۲۰ دی ۱۳۹۴ ه‍.ش. - عیادت خبرگزاری میزان از «حمید سبزواری»/تکذیب خبر فوت پدر شعر ... در خصوص وضعیت جدید پدر شعر انقلاب گفت: حال عمومی استاد سبزواری ...

  بزرگداشت حمید سبزواری، بزرگداشت شعر انقلاب است | آفتاب

  www.aftabir.com/news/article/view/2016/02/16/1148565
  ۲۷ بهمن ۱۳۹۴ ه‍.ش. - ۰. در بزرگداشت پدر شعرانقلاب عنوان شد؛ ... در این روزگار بود که مردی به نام روح‌الله برخاست و حمید تمام آرزوهای خود را در سیمای این مرد دید. دهه پنجم ... جلساتی که بعد از انقلاب با استاد سبزواری داشتیم، به شب‌های شعر انقلاب منتهی شد.

  زیبا ترین زن سبزواری - خبر روز

  www.khabareruz.ir/search/?q=زیبا+ترین+زن+سبزواری
  گفتنی است؛ استاد حمید سبزواري از شاعران پیشکسوت انقلاب اسلامی هستند که ... منتشر شده درباره درگذشت این شاعر را تکذیب کرد و گفت که حال پدرم خوب است. ... حمید سبزواري، پدر شعر انقلاب، سراینده ماندگارترين سرودهای انقلابی است که تا ...

  آپارات - حمید سبزواری

  www.aparat.com/result/حمید_سبزواری
  عیادت از استاد حمید سبزواری پدر شعر انقلاب ... حسین آقاممتحنی-مشهور به حمید سبزواری- شاعر انقلاب ... تقدیر رهبر انقلاب از شعرحماسی استاد حمید سبزواری.

  روزنامه وطن امروز

  www.vatanemrooz.ir/Newspaper/BlockPrint/156313
  ۳۱ فروردین ۱۳۹۵ ه‍.ش. - نخستین آشنایی ما با استاد سبزواری مربوط به قبل از انقلاب است. .... دادم، حاصل تفکر و اندیشه استاد حمید سبزواری بوده که بحق، پدر شعر انقلابند.

  عکس/ پاسداشت پدر شعر انقلاب - سوک

  sook.ir/fa/news/182800/عکس-پاسداشت-پدر-شعر-انقلاب
  ۲۷ بهمن ۱۳۹۴ ه‍.ش. - پنجاه و هشتمین «عصرانه ادبی فارس»، پاسداشت پدر شعر انقلاب حمید سبزواری ... (ره) به ایران در فرودگاه مهرآباد اجرا شد از آثار استاد حمید سبزواری است.

  استفاده از اشعار سبزواری در دانشگاه‌های ادبی/سبزواری؛ مصداق ...

  www.iqna.ir/.../استفاده-از-اشعار-سبزواری-در-دانشگاه‌های-ادبیسبزواری-مصداق-تُعِ...
  به گزارش خبرگزاری بین‌المللی قرآن(ایکنا)، آئین بزرگداشت استاد حمید سبزواری؛ پدر شعر انقلاب اسلامی، عصر سه‌شنبه، ۲۸ اردیبهشت‌ماه، با حضور این استاد ...

  گروه تلگرام سبزواری ها - نازنین ها

  nazaninha.ir/search/?q=گروه+تلگرام+سبزواری+ها
  شایعه درگذشت حمید سبزواري تکذیب شد شایعه فوت حمید سبزواري شاعر انقلاب که چند روزی ... گفتنی است؛ استاد حمید سبزواري از شاعران پیشکسوت انقلاب اسلامی هستند که آثاری ... حمید سبزواری در بیمارستان/ حال پدر شعر انقلاب فعلا خوب است.

  درگذشت مهرداد اوستا - پایگاه اطلاع رسانی حوزه نت

  www.hawzah.net/fa/Magazine/View/3282/4958/42461/درگذشت-مهرداد-اوستا
  او با آنکه تمامی وجود خود را فدای آرمان های انقلاب کرد و «پدر شعر انقلاب» لقب گرفت، ... استاد حمید سبزواری، یکی از شاعران معاصر در این زمینه چنین می گوید: «همین ...

  پرونده: بهانۀ درگذشت استاد «مشفق کاشانی» (+اشعار) - بولتن ...

  www.bultannews.com/fa/news/.../پرونده-بهانۀ-درگذشت-استاد-مشفق-کاشانی-اشعار
  ۲۹ دی ۱۳۹۳ ه‍.ش. - فرزند مرحوم مشفق کاشانی بیان کرد: پدرم همواره تاکید داشت که در قطعه هنرمندان در .... حمید سبزواری شاعر بزرگ شعر و ترانه انقلاب است و استاد مشفق ...

  وزیر بهداشت از حمید سبزواری عیادت کرد + تصاویر - جام جم ...

  jamejamonline.ir/online/.../وزیر-بهداشت-از-حمید-سبزواری-عیادت-کرد-تصاویر
  ۲۱ دی ۱۳۹۴ ه‍.ش. - از روز گذشته شایعات مختلفی در سایت‌های خبری در مورد درگذشت استاد سبزواری مطرح ... استاد حمید سبزواری از دو هفته پیش به دلیل خونریزی معده در ... برای پدر شعر انقلاب دعا کنید ... پدر بی‌رحم قیچی را در سر دخترش فرو کرد +عکس ...

  روایتی از چگونگی سرودن اشعار انقلابی توسط استاد حمید ...

  www.8deynews.com/111555/روایتی-از-چگونگی-سرودن-اشعار-انقلابی-ت/
  ۲۰ دی ۱۳۹۴ ه‍.ش. - برای نخستین بار تصاویری منتشر نشده از استاد حمید سبزواری شاعر متعهد ... پدرش که به خاطر عمل اشتباه چشم، بینایی‌اش را از دست داده بود با شعر ...

  آخرین وضعیت پدر شعر انقلاب - صبح قزوین

  sobheqazvin.ir/news/129015-newscontent
  ۲۳ دی ۱۳۹۴ ه‍.ش. - شفقی یادآور شد: پیش‌تر استاد به سختی می‌توانستند غذا بخورند، اما این روزها به لطف خدا تغذیه از راه دهان انجام می‌گیرد. حمید سبزواری، پیشکسوت شعر انقلاب، چندی است که به دلیل کهولت سن در بیمارستان ... محمدعلی کلی درگذشت.

  سبک شعری حمید سبزواری - scipost - خودرو ، تکنولوژی ، خبر ...

  www.scipost.ir/wiki/titles/سبک%20شعری%20حمید%20سبزواری%20/19643
  پدرش عبدالوهاب و پدر بزرگش ملا محمد صادق ممتحنی هر دو شاعر بودند . ... از همان ابتدا طبع شعر و علاقه و استعداد موسیقی در وجود حمید سبزواری عجین شده بود ، به .... همانی که شب درگذشت دکتر سروده بود . .... سرود درد ، با مقدمه رهبر معظم انقلاب و همچنین مقدمه ای از استاد شاهرخی و سراینده در سال 1367 توسط انتشارات کیهان منتشر شده است .

  موزه عبرت فارسي/برخيزيد، برخيزيد، برخيزيد، اي شهيدان راه خدا

  www.ebratmuseum.ir/Portal/Home/ShowPage.aspx?Object...c845...
  پدرش عبدالوهاب و پدر بزرگش ملا محمد صادق ممتحني هر دو شاعر بودند . ... از همان ابتدا طبع شعر و علاقه و استعداد موسيقي در وجود حميد عجين شده بود ، به همين خاطردر ... استاد سبزواري در نتيجه مبارزات جانانه انقلابي ، سالها تلاش صادقانه شغلي و ذوق و قريحه ...

  عباس ترین مشفق شعر انقلاب درگذشت - سدید کاشان

  farhangoffice.parsiblog.com/Posts/213/عباس+ترين+مشفق+شعر+انقلاب+درگذشت/
  عباس ترین، مشفقِ شعر انقلاب درگذشت .... پی شفا یافتن از یک بیماری مهلک و توسل پدرش در هیأت ابوالفضلی کاشان سبب شد تا شاعر جوان در سن ... گفتنی است در سال 1376 به اتفاق استاد حمید سبزواری سفری به کاشان داشتند و من در آن هنگام رئیس ...

  سوپر گروه سبزواری در تلگرام - آخرین اخبار ایران و جهان

  khabarduni.ir/search/?q=سوپر+گروه+سبزواری+در+تلگرام
  وی با اظهار پیشگامی استاد سبزواري در شعر انقلاب برای ایشان آرزوی سلامتی کرد. .... گفتنی است؛ صبح امروز اخباری مبنی بردرگذشت حمید سبزواري در برخی رسانه‌ها ... خبرگزاری فارس برای پاسداشت حمید سبزواري پدر شعر انقلاب عصر سه‌شنبه با ...

  سبزواری: از خدا خواستم در قیامت مرا با امام(س) محشور نماید - ...

  revolution.pchi.ir/show.php?page=contents&id=13698
  بی گمان نام استاد حمید سبزواری با خاطرات اغلب ایرانیان در بعد از انقلاب گره خورده است ... پدرم وقتی متوجه شد من شعر می گویم، اشعاری را که می خواندم معنی و به گونه ای ... آن دبیر دیگری جمشیدیان/آیت خوبی ز رخسارش عیان» مرد مقدسی بود آقای جمشیدیان ...

  جک سبزواری - بلاگز فا

  sagacity.ir/search/جک+سبزواری
  حمید سبزواری | درگذشت استاد “حمید سبزواری” شاعر پیشکسوت ... ملا هادی غزل‌های حکمی و عرفانی سروده‌است و در شعر«اسرار» تخلص می‌کرد. ... پدرش حاج میرزا مهدی سبزواري یکی از دانشمندان علوم اسلامی بود. .... فجر به همراه سید‌عباس صالحی معاون فرهنگی ارشاد با حضور در بیمارستان آسیا از حمید سبزواري پدر شعر انقلاب عیادت کردند.

  تکذیب خبر درگذشت حمید سبزواری/فرزند شاعر: حال پدرم ...

  www.iscanews.ir/news/571522
  ۲۱ دی ۱۳۹۴ ه‍.ش. - تکذیب خبر درگذشت حمید سبزواری/فرزند شاعر: حال پدرم بهتر است ... استاد حمید سبزواری سراینده شعر«خمینی ای امام» به دلیل کهولت سن و خونریزی ... حجت الاسلام آل هاشم:رهبر فرزانه انقلاب از شخصیت‌های برجسته جهان اسلام هستند.
  نظرات
 • در قمست نظرات مشکلات و پیشنهادات و انتقادات خود را با ما در جریان بگزارید.

 • نام
  ایمیل (منتشر نمی‌شود) (لازم)
  وبسایت
  :):(;):D;)):X:?:P:*=((:O@};-:B/:):S
  نظر خصوصی
  مشخصات شما ذخیره شود ؟[حذف مشخصات] [شکلک ها]
  کد امنیتی